Üdvözöljük iskolánk weboldalán

I. Országos Baptista Középiskolás Rendészeti és Katasztrófavédelem Csapatverseny

Május 17-én került megrendezésre rendészeti és katasztrófavédelmi csapatverseny Ments Meg! címmel Pécsett, a Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Széchenyi István Gimnáziuma és Szakgimnáziumában.

Nem mindennapi körülmények között mérték össze a csapatuk a tudásukat. A verseny célja az volt, hogy a Baptista iskolákban tanuló diákok, ne csak a tanítási órákon vagy a médiából tájékozódjanak a katasztrófavédelmi vagy mentési munkálatokról, hanem a gyakorlatban is megtapasztalják, milyen helytállni, segíteni veszélyhelyzetben. Árvízi védekezés, mentőgyakorlat, tájékozódás éppúgy szerepelt a feladatok között, mint a füstsátor, tűzoltási- akadálypálya vagy elsősegélynyújtás. Továbbá honvédelmi, közbiztonsági ismeretek, környezetvédelem, veszélyes anyagok felismerése állította próba elé a versenyzőket.

Iskolánk két csapata a III. és V. helyen végzett.

Az alábbiakban a pécsi Pannon Televízió híradása látható az eseményről.

 

Közreműködő partnerek:

  • Baranya Megyei Katasztrófavédelemi Igazgatóság
  • Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság
  • Magyar Honvédség
  • Vöröskereszt
  • Baranya Megyei Polgárőr egyesületek szövetsége
  • Palkonyai Szent Flórián Önkéntes és Ifjúsági Tűzóltó Egyesület
  • PÉTÁV

GALÉRIA