Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Új eszközök a mindennapos testnevelésben és az önvédelem oktatásában

Iskolánk pár éve működik önálló, saját épületben, és a 2021. januári időszakban volt lehetőségünk a sporteszközök fejlesztésére. Az új labdák segítségével a kézilabda, röplabda és kosárlabda tanítása jóval eredményesebbé tud válni. Az eszközök darabszámát tekintve egy osztályra rendezkedtünk be, így akadálytalanul tud működni a mindennapos testnevelés keretein belül a sportágak oktatása egyénileg és párokban is. A labdákon felül új koordinációs létrával, röplabdahálóval, fitball-lal, ugrálókötelekkel, tornapadokkal, bordásfalakkal, tornaszőnyegekkel, valamint ütő- és rúgópajzsokkal gazdagodott iskolánk. Ez utóbbi elengedhetetlen kelléke a rendészet és közszolgálat ágazatú szakgimnáziumi, technikumi képzésünk során oktatott önvédelemnek. Az új eszközök által korszerűen, sokrétűen tudja iskolánk ellátni a diákok motoros képességeinek fejlesztését.

A testnevelés és sport műveltségterület célja - iskolai keretek között – a mozgáskészség-, testnevelési és sportági tevékenységekhez kötődő ismeretek-, egészségtudatos szokások fejlesztése, illetve nem utolsósorban a sokrétű személyiségfejlesztés, ami talán a legfontosabb mind közül. Ez utóbbinál törekszünk az önismeret, önkontroll, szabálykövető magatartás, kitartás, küzdeni tudás mellett a közös sikerek elérésére és együttműködés kialakítására is.

GALÉRIA