Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Új iskolai kiadvány jelent meg Zsengülés címmel

Megjelent az iskola alkotói gyűjteménye Zsengülés címmel, amely a nappali tagozatos tanulóinknak a félév során keletkezett szépirodalmi, képzőművészeti és tanulmányi munkáit tartalmazza.


„A gyűjtemény első részében a diákok szépirodalmi munkáiba, és az azokhoz készült illusztrációkba feledkezhetünk bele. A második, Kreatív műhely című egységben az „alkotva tanulás” folyamatáról kapunk pillanatképet. A tananyagok kreatív feldolgozásán keresztül betekintést nyerhetünk abba, hogy a kapcsolódó irodalmi munkák, történelmi ismeretek milyen érzelmi hatást gyakorolnak a tanulókra, miben gazdagítják gondolatvilágukat és személyiségüket. Egyáltalán mit üzenhet ma a fiatalok számára Shakespeare Romeo és Júliája, Zrínyi Miklós Szigeti veszedelme, Moliére Tartuffe című darabja vagy a Senki szigetének utópikus leírása Jókainál? Milyen inspirációt jelent számukra Galamb József munkássága? Az alkotók sajátos, sokszínű gondolatvilágába kalauzol bennünket ez az egység.”

 

A kötet anyagát válogatta és gondozta: Dr. Túri Tamás

A kötetben szereplő képzelt riportokat válogatta és gondozta: Tóber Márta

Tördelőszerkesztő: H. Tóth Judit

 

A kiadvány itt elérhető: LETÖLTÉS (pdf, 60 oldal, 4,2 MB)


Ízelítő a kiadványból:

GALÉRIA

CSATOLT DOKUMENTUMOK