Tehetségműhely a Szegedi Baptista Középiskolában

2019. május 25., 19:55

Iskolánkban pénteken elkezdődött a tehetségek támogatását segítendő tehetségműhely sorozat. A program keretében negyedévente különböző szakterületekről kutatókat, szakembereket invitálunk meg azzal a céllal, hogy saját szakmájukat, kutatási területüket mutassák be érdeklődő gimnazista és szakgimnazista diákjainknak.

Az első meghívott előadónk dr. Maléth Ágnes, a Pécsi Tudományegyetem Középkori és Koraújkori Történeti Tanszékének tudományos munkatársa, aki előadásában arról beszélt, hogy mit is csinál egy medievista, mennyi mindent köszönhetünk a középkornak, van-e még mit írni a középkorról, milyen kvalitásokkal kell rendelkezni egy középkorásznak, mivel, hogyan és hol dolgozik egy történész? 
 
Az előadás végén pedig "záporozhattak" a kérdések...
 
Az első műhelymunka olyan sikeresen végződött, hogy diákjaink kérésére jövőre biztosan tovább folytatjuk a megkezdett közös gondolkodást, beszélgetést. 
Tehetségműhely a Szegedi Baptista Középiskolában